Ar galima būti laimingam turint visus pasaulio turtus, bet praradus gebėjimą nuoširdžiai juoktis?
Timas Taleris – vokiečių berniukas, turintis nuostabų, užkrečiantį juoką, kuris jam padeda ištverti net sunkiausias gyvenimo akimirkas. Tačiau po tėvo mirties jo gyvenimas tampa pilkas ir kupinas nepritekliaus. Vieną dieną hipodrome Timas sutinka paslaptingą ir itin turtingą baroną Sanomedą.
Baronas pasiūlo Timui neįtikėtinus mainus: berniukas gaus gebėjimą laimėti bet kokias lažybas pasaulyje, tačiau mainais privalės atiduoti savo juoką. Vargšas Timas nežino, kad baronas yra pats šėtonas iš pragaro, kuriam Timo juokas reikalingas, kad galėtų apsimesti žmogumi. Timas sutinka, tikėdamasis taip išbristi iš skurdo, tačiau greitai supranta padaręs tragišką klaidą. Nors jis tampa turtingiausiu pasaulio žmogumi, be juoko jis jaučiasi negyvas, svetimas sau ir kitiems, o turtas neteikia jokio džiaugsmo.
Timas nusprendžia bet kokia kaina atgauti savo juoką. Ar pavyks Timui pergudrauti patį šėtoną?
Knyga pasakoja apie įtemptą, pavojingą ir pamokančią Timo kelionę per pasaulį, bandant susigrąžinti tai, kas žmogų daro iš tiesų laisvą – gebėjimą juoktis.
Kieti viršeliai, 374 p. Juodai baltos Vernerio Klemkės iliustracijos. Vertė Alma Jurgaitė. Pirmas leidimas.