Dažniausiai užduodami klausimai

 1. Tai vieta kur gali pirkti ir parduoti ar mainyti knygas. Knygų bei žurnalų pirkimas ir pardavimas Sena.lt yra nemokamas.

 2. Slaptažodį galite sužinoti paspaudę čia

 3. Jeigu norite įvesti autorių kolektyvą, pvz., Viktorijos Daujotytės, Regimanto Tamošaičio, Ritos Tūtlytės ir Giedriaus Viliūno parengtą knygą „Literatūra: vadovėlis 11-12 klasei“, Jūs turite laukelyje „Pavardė“ eilės tvarka įrašyti visas autorių pavardes, t.y. „Daujotytė, Tamošaitis, Tūtlytė, Viliūnas“, o laukelyje „Vardas“ atitinkama eilės tvarka – pirmąsias autorių vardų raides, t.y. „V., R., R., G“. Tokiu būdu eilutėje „Autorius“ atsiras įrašas: „Daujotytė V., Tamošaitis R., Tūtlytė R., Viliūnas G.“

 4. Įvedus autoriaus vardą, pavardę arba knygos pavadinimą su klaida, jos ištaisyti nebegalite. Prašome pranešti apie klaidą elektroniniu paštu info@sena.lt

 5. Tokiu atveju, pasirinkę knygos autorių, spauskite „Įveskite čia“ ir sukurkite naują įrašą su tiksliais knygos duomenimis.

 6. Visas knygas, nepriklausomai nuo jų kalbos, priskirkite vienai iš teminių kategorijų.

 7.      - Ideali: visiškai nauja, neskaityta, be defektų (trūkstamų lapų ir pan.), viršelio ir popieriaus pažeidimų (įbrėžimų, raukšlių, įplyšimų).

       - Labai gera: be defektų, viršelio ir popieriaus pažeidimų, marginalijų paraštėse ar pažymėtų teksto vietų; minimalus susidėvėjimas.

       - Vidutinė: be defektų, minimalūs viršelio ir popieriaus pažeidimai, nežymiai susidėvėjęs įrišimas, be marginalijų paraštėse ar pažymėtų teksto vietų (nebent pieštuku).

       - Patenkinama: viršelio ir popieriaus pažeidimai, nežymiai susidėvėjęs įrišimas, galimos marginalijos paraštėse ar pažymėtos teksto vietos (tušinuku).

       - Bloga: žymūs viršelio ir popieriaus pažeidimai, stipriai susidėvėjęs įrišimas, galimos marginalijos paraštėse ar pažymėtos teksto vietos (tušinuku), trūksta lapų.    

 8. Dauguma nedidelių knygų telpa į standartinius A5/A4 tipo vokus ir yra siunčiamos kaip laškai. Jei knyga plona, rekomenduojane įvynioti į papildoma apsauginę plėvelę ar laikraštį. Siunčiant daugiau knygų, pakuoti turėtumėte kaip siuntinius - dėti į dėžes.

  Svarbu žinoti: 

       Paprastieji ir įvertintieji siuntiniai gali sverti ne daugiau nei 31,5  kg. Tarptautinių siuntinių maksimalus svoris skirtingose valstybėse gali skirtis. Mažiausi matmenys: 90×140 mm, leistina 2 mm paklaida. Kiti matmenys: nė vienas siuntinio matmuo turi neviršyti 1,05 m, o siuntinio ilgio ir didžiausios apimties, matuojamos bet kuria kita kryptimi nei ilgis, suma negali būti didesnė kaip 2 m. Didelių matmenų: nė vienas siuntinio matmuo turi neviršyti 1,50 m, o siuntinio ilgio ir didžiausios apimties, matuojamos bet kuria kita kryptimi nei ilgis, suma negali būti didesnė kaip 3 m.

 9. Jeigu pardavėjas viešai nurodo savo telefono numerį ar elektroninio pašto adresą (šie duomenys atsiranda paspaudus interaktyvų vartotojo vardą), susisiekite su juo jums patogiu būdu. Jeigu pardavėjo kontaktiniai duomenys nenurodyti, galite susisiekti su juo paspausdami „Susisiekti su pardavėju“ ir parašydami asmeninę žinutę. Tačiau atminkite, jog rašyti asmenines žinutes gali tik registruoti vartotojai.

 10. Pirmiausia, susisiekite su pardavėju ir pasiteiraukite, kodėl dar negavavote siuntinio. Gal pardavėjas tiesiog primiršo apie Jūsų prekę. Pardavėjo vertinimas parodo, kad jis yra sąžiningas, tad dažniausiai siuntimo vėlavimo priežastys būna svarbios. Jei pardavėjas nebeatrašo į Jūsų laiškus ar visai nebeprisijungia, pašalina savo anketą, susisiek su mumis - pasistengsime Jums padėti.

 11. Bandykite susisiekti su pardavėju ir ieškoti kompromiso. Dažniausiai Pardavėjai maloniai sutinka spręsti problemas. Jei nepavyksta susitarti, susisiekite su mumis, atsiųskite nekokybiškos knygos nuotraukas, o mes pabandysime Jums padėti.

 12. Vertinimai – tai Jūsų nuomonės apie pirkėją arba pardavėją, su kuriuo teko turėti reikalų. Jeigu likote patenkinti bendravimu, knygos perdavimas ir atsiskaitymas vyko sklandžiai, palikite teigiamą vertinimą. Jeigu trūko geranoriškumo ir susidūrėtė su sunkumais bendraujant su vienu ar kitu vartotoju, galite taip pat jį įvertinti. Prie vertinimo galima parašyti ir komentarą – tai paaiškintų kitiems vartotojams, kodėl palikote vienokį ar kitokį vertinimą. Atkreipkite dėmesį, kad vertinamos ne knygos, ne jų aprašymas, o būtent bendravimas perkant ir parduodant knygas.

 13. Atsižvelgiant į vartotojų skundus, dėl kartais pasitaikančių apgavysčių ir nesąžiningų pardavėjų veiksmų, www.sena.lt siūlo galimybę savanoriškai pasitvirtinti savo nario tapatybę. Tapatybės patvirtinimui Jums reikia atlikti mokėjimą į www.sena.lt sąskaitą, o pagal mokėjimo duomenis mes gausime iš banko Jūsų vardą, pavardę ir sąskaitos numerį. Gavus šią informaciją, šalia Jūsų profilio nuotraukos ir slapyvardžio bus rodomas specialus tai patvirtinantis ženklas, leisiantis Jums atrodyti patikimai, o Jums knygas parduodantiems ar perkantiems nariams jaustis saugiai. Patvirtinimo kaina yra 1,5 €. Tapatybės patvirtinimas galioja neribotą laiką.

 14. Pasitvirtinti savo nario tapatybę galite sumokėję 1,99 €. Savo profilyje spauskite "patvirtinti tapatybę". Būsite automatiškai nukreipti į paysera.lt puslapį, tada pasirinkite mokėjimo būdą. Pasirinkite savo banką ir būsite automatiškai prisijungti prie savo elektroninės bankininkystės ir galėsite susimokėti už nario tapatybės patvirtinimą. Jūsų asmeniniai duomenys nebus viešinami, esant reikalui juos matys tik portalo administracija. Pasitvirtinti nario tapatybę nėra būtina, tačiau www.sena.lt rekomenduoja tai padaryti dėl kitų narių pasitikėjimo ir savo pačių saugumo.