Prisijungti
Kviečiame užsukti ir įsigyti norimą iPhone už itin patrauklią kainą! Tempo.lt

Lietuvos istorija visiems I tomas

Tomas Venclova
13.00 €
+0.5 € platformos administravimo mokestis
ISBN kodas:
9789955736783
Leidimo metai:
Būklė:
Gera
Likutis:
1 vnt.
Aprašymas

Nauja įdomi knyga apie šalies istoriją „Lietuvos istorija visiems" – tai vieno žinomiausių Lietuvos intelektualų, poeto, eseisto, Jeilio universiteto profesoriaus Tomo Venclovos darbas.
Išleistas pirmasis „Lietuvos istorijos visiems" tomas pasakoja istoriją nuo neandertaliečių ir kromanjoniečių laikų iki Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės padalijimų. Autorius taip pat rengia antrąjį tomą, apie naujųjų laikų Lietuvos istoriją.
Tomas Venclova visą gyvenimą domėjosi istorija ir studijavo istorinius įvykius, todėl knyga „Lietuvos istorija visiems" išsiskiria savitu požiūriu ir erudicija. Autorius pateikia iškalbingų ir įdomių istorinių detalių, atvirai ir argumentuotai kalba apie skaudžiausius istorijos įvykius, dėl kurių vis dar kyla ginčių net tarp istorikų.
„[..,] visų savo profesinį gyvenimą studijavau ir istorinius įvykius [...]. Ilgainiui tai pasidarė man taip įdomu, jog surizikavau parašyti dar vienų daugmaž sintetinį darbą, kuris apžvelgtų mano krašto plėtotę nuo senovės ligi dabarties. Ta plėtotė — neįprastas, netgi unikalus ir labai pamokomas reginys."
Pirmajame „Lietuvos istorijos visiems" tome autorius objektyviai žvelgia į šalies istorijos lūžius, plačiai analizuoja santykius su Rusija ir Lenkija, pateikia informacijos apie bendrą europinį kontekstą, tekste naudoja ištraukas iš grožinės literatūros ir poezijos.
Tomas Venclova ( g. 1937 m.) – Lietuvos poetas, publicistas, vertėjas, literatūros tyrinėtojas, eseistas, mąstytojas Lietuvos nacionalinės premijos laureatas. Jis įsitikinęs, kad tikrasis jo pašaukimas yra poezija, tačiau mielai imasi ir šviečiamosios misijos, yra parašęs ne vieną knygą apie Lietuvą, Vilnių. Jo knygos Lietuvoje itin populiarios, nes dažniausiai pateikia naują, naują požiūrį į esminius valstybingumo, tautiškumo, kalbos, kultūros ir kitus klausimus. Visą gyvenimą rašytojas pabrėžia intelektualinės laisvės, žmogaus orumo, aktyvumo svarbą.
T. Venclova Vilniaus universitete studijavo antikines kalbas ir lituanistiką, vėliau mokėsi ir gyveno Maskvoje, Peterburge bei Tartu. Po Vengrijos sukilimo T. Venclova kardinaliai pakeitė pažiūras. Buvęs komjaunuolis, tikėjęs socializmu, tapo aršiu sistemos kritiku. Kurį laiką jis vertėjavo ir vengė viešumos, tačiau vėliau darėsi aktyvesnis ir ėmė siekti leidimo emigruoti iš Sovietų sąjungos. Galiausiai poetas apsistojo Jungtinėse Amerikos Valstijose, o nuo 2012 m. yra Jeilio universiteto slavistikos profesorius emeritas.

Kitos pardavėjo prekės

Žiūrėti visas (119)

Kitos autoriaus knygos

Žiūrėti visas (67)

Panašios prekės

Žiūrėti visas (20498)