Prisijungti
Kviečiame užsukti ir įsigyti norimą iPhone už itin patrauklią kainą! Tempo.lt

Tarybų Lietuvos enciklopedija (4 tomas)

Autorių Kolektyvas
3.99 €
+0.5 € platformos administravimo mokestis
ISBN kodas:
Nenurodytas
Leidimo metai:
Būklė:
Labai gera
Likutis:
1 vnt.
Aprašymas

Tarybų Lietuvos enciklopedija (santr. TLE) – mokslinis enciklopedinis leidinys, skirtas supažindinti su Lietuvos TSR archeologija, istorija, mokslu, gamta, žymių žmonių biografijomis, ryšiais su užsienio valstybėmis ir sąjunginėmis TSRS respublikomis. Leista 1985–1988 m. (4 tomai) Vilniuje. Leidėjas – Vyriausioji enciklopedijų redakcija.

Struktūra
Enciklopediją sudarė 4 tomai:

1 tomas (A – Grūdas), 1985;
2 tomas (Grūdas – Marvelis), 1986;
3 tomas (Masaitis – Simno), 1987;
4 tomas (Simno – Žvorūnė), 1988. Kartu buvo išleistas „Papildymų“ priedas, aprašęs Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdį, išspausdintas 1988 m. Lietuvos Nepriklausomybės Akto tekstas, iš dalies aprašyta tremtis.
Skirtumai nuo Lietuviškosios tarybinės enciklopedijos
TLE aprašė išskirtinai Lietuvos archeologiją, istoriją, gamtą, mokslą, kultūros paveldą, miestus, rajonus, žymių žmonių biografijas, santykius su užsieniu ir sąjunginėmis Tarybų Sąjungos respublikomis ar autonominėmis sritimis. Apie užsienio ar sąjunginius objektus pateikiama tik pagrindinė informacija su papildomu skyreliu „Ryšiai su Lietuva“. Po kai kuriais straipsniais išspausdinti jų autorių vardai ir pavardės.

„Papildymų“ skyrelis (1988 m.) aprašė tuometės Lietuvos politines realijas, susijusias su „perestroika“ ir Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžiu. Tekste „Tremtis“ pirmą kartą panaudotas terminas „Lietuvos Respublika“, o ne buržuazinė Lietuva ar panašiai.

Enciklopedija neapėmė tokių sričių, kaip technologijos, biologija, farmakologija, chemija, medicina, matematika ir kt. mokslai.

Kitos pardavėjo prekės

Žiūrėti visas (427)

Kitos autoriaus knygos

Žiūrėti visas (31540)

Panašios prekės

Žiūrėti visas (1231)