Sena: Suteik daiktams naują gyvenimą
Prisijungti

TVARUMAS

Ar kada pagalvojai, kad gyventi tvariau gali tapti iš tiesų efektyviu būdu gyventi ekonomiškiau, švariau ir… leisti sau daugiau?

Apie tvarumą girdime vis dažniau ir daugiau, tačiau neretai tai vis dar atrodo kaip kažkas tolimo, nepasiekiamo ir praktiškai sunkiai pritaikomo. Tačiau tai klaidingas ir netgi žalingas požiūris tiek mums, žmonėms, tiek visai mus supančiai aplinkai.

Pirmąkart ši sąvoka pavartota 1987 m. Jungtinių Tautų organizacijos ataskaitoje „Mūsų bendra ateitis“ (angl. „Our common future“). Būtent nuo čia galime atsispirti, siekiant suvokti tvarumo esmę ir realią naudą kiekvienam iš mūsų. Gyvendami visuomenėje, kiekvienas turime begalę poreikių, kurie daugeliu atvejų viršija gamtos išteklius. Kasdien įsigydami naujus daiktus, ne tik išleidžiame milžiniškas sumas per mėnesį, pusmetį, metus, bet ir skatiname dar didesnę paklausą ir gamybą, kuri didina šiltnamio efektą skatinančių dujų emisijų kiekį.

Suvokdami kiekvieno iš mūsų galimybę mažais žingsneliais prisidėti prie pokyčio kuriant sąmoningesnę ir draugiškesnę ateities kartoms visuomenę, transformavome SENA į atvirą, saugią ir patikimą bendruomenę, kur vieni iš kitų galėtume įsigyti naudotų daiktų ir pratęsti jų gyvenimą. Tuo labiau, kad daugelis pardavėjų renkasi perleisti daiktą ne dėl jo fizinio nusidėvėjimo, o todėl, kad daiktas tiesiog nusibodo ar nebetinka.

    Tad rinkdamasi(s) SENA, gauni apčiuopiamą naudą:

  • - piniginei, nes gali parduoti nebereikalingą daiktą, o pirkdamas panaudotą – sutaupyti, nes dažnai toks daiktas kainuoja pigiau negu naujas;
  • - namų erdvei, nes nekaupi nereikalingų daiktų ir atlaisvini vietą;
  • - visai Žemei, nes prisidedi prie CO2 išmetamų emisijų kiekio mažinimo.