Skaitiniai

Visų laikų geriausios knygos apie Kalėdas

2021.12.15

Visų laikų geriausios knygos apie Kalėdas

Gamta šiemet mus lepina gražia ir balta žiema, kuri tik dar labiau kelia nenumaldomai stiprėjančią Kalėdinę nuotaiką. Jaučiasi kaip artėja vienos mylimiausių metų švenčių – Kalėdos. Kas labiau padės pakelti šventinę dvasią, jei ne Kalėdų tema parašytos knygos?

Kasmet autoriai iš viso pasaulio išleidžia naujus romanus, apysakas ar pasakas žiemos švenčių tema. Galva gali apsisukti nuo plataus pasirinkimo, tiesa? Todėl šį kartą nusprendėme atrinkti šedevrus, tikrą klasiką apie Kalėdas, kurių neįveikia laikas ar atsirandantys nauji kūriniai. Žemiau aprašytos knygos praėjus beveik keliems šimtmečiams vis dar taip pat vienodai jaudina suaugusiųjų bei vaikų vaizduotę bei jaukiai nuteikia artėjančioms šventėms.

Palengvinome jums paieškas ir tikimės, jog šie nuostabūs pasakojimai, kurie moko meilės, atjautos ir draugystės svarbos, pratęs visad taip greitai prabėgančią kalėdinę nuotaiką jūsų namuose ir širdyse.

  1. Tėvelis Kalėda“ J. R. R. Tolkien

https://www.amazon.com/Letters-Father-Christmas-J-R-R-Tolkien/dp/0618512659

Ne tik paprasti tėveliai rašo laiškus savo dukroms ar sūnums Kalėdų proga, tačiau ir didieji rašytojai nuo senų laikų juos kurdavo savo mylimiausioms atžaloms. Vienas jų buvo žymus britų rašytojas J. R. R. Tolkien‘as (1892–1973). Vyras net 20 metų rašė laiškus keturiems savo vaikams. „Žiedų valdovo“ autorius, Oksfordo universiteto profesorius laiškuose pasirašydavo kaip „Tėvelis Kalėda“. Paskutinįjį laišką Tolkien‘as išsiuntė 1943-iaisiais jauniausiajai keturiolikmetei dukrai Priscillai. Visi šie laiškai jau po rašytojo mirties nugulė į knygą. Šiandien pasaulio vaikams yra suteikta galimybė pasinerti į garsaus autoriaus sukurtą pasaulį, pilną gnomų, elfų ir kitų personažų, kuris kažkada buvo skirtas tik jo šeimai.

  1. Kalėdų giesmė“ Charles Dickens

https://www.knygos.lt/lt/knygos/kaledu-giesme--2016-/

Jei kas nėra skaitęs Charles‘o Dickens‘o knygos „Kalėdų giesmė“, tai greičiausiai yra matęs istorijos ekranizaciją. Šis kūrinys – tikra sensacija ir meno kūrinys, džiuginantis žmones jau antrą šimtmetį. Išleista 1843 m. knyga iškart tapo bestseleriu ir sėkmingai išlaiko savo populiarumą iki šių dienų. Pasakojime gvildenamos žmogaus problemos ir vertybės yra nesenstančios ir nekintančios.

Istorija sukasi apie Scroog’ą – piktą ir šykštų žmogų, kurį Kūčių išvakarėse aplanko trys dvasios. Jos pakeičia bejausmį vyrą visiems laikams. Jis supranta, koks nuostabus yra gyvenimas, kai gyveni dėl kitų. Istorija skatina dalintis su mažiau turinčiais, kritikuoja godumą, skleidžia meilę ir džiaugsmą. Pagal knygą yra sukurtas ne vienas teatro spektaklis, kino filmai ir filmukai mažiesiems.

  1. Kaip Grinčas Kalėdas vogė“ Dr. Seuss

https://www.knygos.lt/lt/knygos/kaip-grincas-kaledas-voge/

Daugeliui puikiai žinoma istorija apie monstrą, vardu Grinčas, pirmą kartą išvydo dienos šviesą 1957 metais. Pasakojimas „Kaip Grinčas vogė Kalėdas“ moko draugystės svarbos, skatina pajusti tikrąją Kalėdų dvasią, vertinti šeimą ir nesureikšminti materialių dovanų. Istorija sukasi apie piktąjį Grinčą, kuris norėjo pavogti Kalėdas, tačiau galų gale atrado šviesą savo gyvenime ir parodė, jog širdies atvėrimas yra tikras stebuklas ir gali būti geriausia Kalėdų dovana.

  1. Mergaitė su degtukais“ Hans Christian Andersen

https://www.knygos.lt/lt/knygos/anderseno-pasakos-mergaite-su-degtukais-ir-kt/

Hans’as Christian’as Anderson’as pasaką „Mergaitė su degtukais“ išleido 1845 metais. Tai sukrečianti, jaudinanti ir magiška istorija apie mergaitę, kuri Naujųjų metų naktį klaidžioja gatvėmis bandydama parduoti degtukus. Jos svajonė – būti kartu su močiute, kurios jau nebėra. Ar jos svajonėms lemta išsipildyti? Ši pasaka kitokia. Ji liūdna, tačiau graži ir pamokanti. Tinkanti vaikams ir jų tėveliams.

  1. Sniego karalienė“ Hans Christian Andersen

https://www.knygos.lt/lt/knygos/sniego-karaliene--2020-/

Dar viena žymaus pasakų kūrėjo Hans‘o Christian‘o Andersen‘o kurta istorija, pavadinimu „Sniego karalienė“ pirmą kartą pasirodė 1844-tais metais. Tai viena gražiausių jo istorijų, mokanti skaitytojus apie meilę, gerumą, pasiaukojimą ir draugystę. Mergaitė bando išvaduoti savo geriausią draugą iš šaltos ir piktos sniego karalienės pilies. Ką jai tenka patirti ir su kokiais iššūkiais susidurti?

  1. Spragtukas ir Pelių karalius“ Ernst Theodor Amadeus Hofman

https://www.knygos.lt/lt/knygos/spragtukas-ir-peliu-karalius--2021-/?gclid=CjwKCAiA78aNBhAlEiwA7B76px24McnLDMl9PG__rzkCcGuuE0bCqBsBXP9QVqVyu0e8CjWzbfa91hoCrXIQAvD_BwE

Ši pasaka, parašyta 1816 metais žinomo vokiečių rašytojo Ernst‘o Theodor‘o Amadeus‘o Hofman‘o yra tikra vaikų literatūros klasika, džiuginanti žmones jau du šimtus metų. Pagal knygą garsusis kompozitorius Pyotr Tchaikovsky sukūrė baletą „Spragtukas“, yra išleistas ne vienas filmas bei filmukai vaikams.

Tai jautrus ir šviesus pasakojimas apie mergaitę, kuri Kalėdoms dovanų gavo kareivuką – Spragtuką. Pasirodo, tai užburtas princas, kuris, kad atvirstų atgal į žmogų, turi nugalėti pelių karalių. Ar jį, tokį neišvaizdų, pamils mergaitė ir išgelbės? Pasakojimas moko vaikus gerumo, meilės ir parodo, jog svarbiausia yra ne išorinis grožis, o žmogaus širdis.

  1. Kalėdų prisiminimai“ Truman Capote

https://www.knygos.lt/lt/elektronines-knygos/a-christmas-memory-16623/

Amerikos literatūros autorius Truman‘as Capote (1924–1984 m.) daugumai yra gerai žinomas dėl tokių savo nuostabių darbų kaip „Kiti balsai, kiti kambariai“ ar „Pusryčiai pas Tifanį“. Tačiau jis taip pat yra parašęs puikų autobiografinių istorijų rinkinį, pavadinimu „Kalėdų prisiminimai“. 1956 metais išleista knyga yra apie rūpinimąsi kitais ir meilę, apie 7-erių metų berniuko Buddy ir jo tolimos pusseserės panelės Sook, kuriai per 60 metų, draugystę. Ši knyga daugelyje šalių yra tapusi tikra klasika. Tikimės, jog ji sušildys jus ir jūsų šeimą šią šaltą žiemą ir leis kitu kampu pažvelgti į dovanų dalijimosi tradiciją.