Sena atsinaujino. Kviečiame pasižvalgyti.

Apie pedagogiką

Imanuelis Kantas
6.00 €
+0.5 € platformos administravimo mokestis
Būklė:
Gera
ISBN kodas:
9786099608747
Leidimo metai:
Leidėjas:
Aprašymas

Immanuel Kant yra žymus vokiečių filosofas, laikomas moderniosios filosofijos pradininku. Jo darbai „Grynojo proto kritika“ ir „Praktinio proto kritika“ padarė didelę įtaką vėlesnėms filosofų kartoms ir nepraranda aktualumo net šiomis dienomis. Savo paskaitų knygoje „Apie pedagogiką“ autorius aiškina apie vaikų lavinimo ir pačios pedagogikos svarbą.

„Apie pedagogiką“ aptaria disciplinos, kultūros, nuovokumo ir moralės temas. Immanuel Kant nagrinėjo vaiko fizinę, psichinę ir emocinę gerovę. Filosofas pateikė įvairių praktinių pasiūlymų, kaip mokyti vaikus būti pajėgiais ir sėkmingais naujos kartos piliečiais.

Immanuel Kant teigė, kad žmogus yra vienintelė gyva būtybė, kuriai reikalingas išsilavinimas. Labai svarbu yra suprasti ugdymo, disciplinos ir tobulėjimo reikšmę. Filosofas drąsiai teigė, kad žmogų žmogumi daro tik išsilavinimas. Autorius rašė, kad išsilavinimas skiriasi nuo mokymo. Jis tikėjo, kad išsilavinimas apima mąstymą, o mokymas – ne. Imanueliui Kantui švietimas buvo charakterio ugdymas ir moralinių maksimumų mokymas. Autoriaus tyrinėjo galimus mokymosi sprendimus pabrėždamas būtinybę vaikus traktuoti kaip vaikus, o ne kaip miniatiūrinius suaugusius.

Teigiamas filosofo požiūris į švietimo poveikį apima ir įsitikinimą, kad žmogaus prigimtį galima nuolat tobulinti. Autorius taip pat teigė, kad pedagogika ir edukologija turėtų būti dėstomos universitetuose. Aštuonioliktame amžiuje tai buvo labai novatoriška mintis. Immanuel Kant knyga „Apie pedagogiką“ padarė didelę įtaką šiuolaikinei filosofijai ir švietimui. Jo požiūris tapo plačiai pripažintas kaip svarbiausias filosofinis balsas, o įtaka buvo jaučiama beveik visose humanitarinių ir socialinių mokslų srityse. Šis leidinys padėjo pamatus dabartinei pedagogikai.

Filosofas Immanuel Kant gimė 1724-tais metais, Prūsijoje. Jis yra viena įtakingiausių moderniosios filosofijos asmenybių. Vos šešiolikos I. Kantas pradėjo studijuoti Karaliaučiaus universitete. Čia jis mokėsi matematikos, fizikos, logikos ir etikos. Po tėvo mirties studijas teko nutraukti ir I. Kantas pradėjo dirbti mokytoju. Vėliau studijas jis baigė ir ėmė dėstyti Karaliaučiaus universitete. Filosofais tapę studentai pripažino, kad Kanto mintys jiems padarė didelę įtaką. Reikšmingiausi jo kūriniai yra „Grynojo proto kritika“ ir „Praktinio proto kritika“. Iš viso autoriaus bibliografijoje yra apie 30 knygų.

Kitos pardavėjo prekės

Žiūrėti visas (2871)

Kitos autoriaus knygos

Žiūrėti visas (54)

Panašios prekės

Žiūrėti visas (4979)