RAŠINYS KAIP DĖLIONĖ

Autorius:

Kategorija:

Leidykla:

Leidimo metai:

5.00€

Būklė: Puiki (kaip nauja)
Sandoris: Parduodu

Siunčiu į kitus miestus

Su DPD tik nuo 1,62 eur.

Pardavėjas

VIP

jolantasi
(201)

Santrauka:

Leidinyje atskirais žingsneliais, nuosekliai aiškinama, kaip lengvai įveikti rašinio baimę, kokiais keliais įtraukti mokinį į rašymo procesą, pateikiami gimnazistų bendraamžių rašinių pavyzdžiai, jų įvertinimai. Remiantis asociatyviu dėlionės principu mokiniui sukuriama vientisa ir integrali sistema literatūrinio (kultūrinio) rašinio formavimui, nurodomi būdai darbui su šaltiniais, citatomis, skirtingais tekstais ir kontekstais. Taip pat aptariama rašinio struktūra, planavimas, argumentavimas, raiška, kalbos kultūros reikalavimai.

Šiame leidinyje IX–X klasių koncentrui siūlomas „dėlionės“ realizuojamas kaip įvesties rašymui principas pačiam mokiniui mokytis kurti rašinio pavadinimą, prisiminti literatūros sąrašo kūrinius ir įterpti jų problematikos aspektus, remiantis tradicinių vertybių „dėlione“.

XI–XII klasių koncentrui siūlomas jau sudėtingesnis kelias:
· aptariami duotos temos raktiniai žodžiai, remiamasi kultūrine, socialine patirtimi;
· aiškinamos literatūrinės sąvokos;
· dėliojami pavyzdžiai: sulyginimui, priešpriešai, kontekstų pritraukimui, lietuvių ir visuotinės literatūros kūrinių sąšaukai, įvedami tarpdalykiniai rašinio aspektai – analizuojami religiniai, filosofiniai ir kt. tekstai.

Šis narys parduoda knygų: 974

Susikurk rinkinį ir už siuntimą mokėk mažiau