Vodkos imperija: alkoholis, valdžia ir politika Rusijoje

4.00€

Būklė: Patenkinama
Miestas: Vilnius, Lietuva
Sandoris: Parduodu

Siunčiu į kitus miestus

Su DPD tik nuo 1,62 eur.

Pardavėjas

kristk07
(5)
Skelbimo komentaras:

Būklė patenkinama - pirmuose puslapiuose yra PRIVAČIOS BIBLIOTEKOS ANTSPAUDAS, viršelis bei lapai kiek ištepti (foto). Galima atsiimti Vilniuje.

Rusija garsėja vodka ir įpročiais nežabotai girtauti. Degtinė ne tik atlieka svarbų vaidmenį daugelio rusų gyvenime, bet ir yra nepaprastai glaudžiai susipynusi su Rusijos istorija ir politika.
Šioje knygoje Markas Lawrence’as Schradas tvirtina, kad Rusijos visuomenę žlugdantį girtuokliavimą lemia ne įgimtas rusų polinkis, o šalies autokratinė politinė sistema, kuri nuo seno naudojo degtinę kaip valstybės valdymo įrankį. Išsamiai tirdamas Rusijos istoriją nuo Ivano Rūsčiojo iki Vladimiro Putino laikų, autorius atskleidžia slaptą Rusijos valstybės istoriją, kiaurai permerktą alkoholio.
Neapsiribodamas vaizdingais pasakojimais, Schradas atlieka kruopščius tyrimus archyvuose ir analizuodamas juose rastus autentiškus dokumentus ieško atsakymų į provokuojančius istorinius klausimus. Kaip Rusijos valdovai naudojo alkoholį siekdami sutvirtinti savo autokratinį valdymą? Kokį vaidmenį alkoholis vaidino carizmo laikų perversmuose? Ar tik ne liūdnai pagarsėjusi Nikolajaus II prohibicija paskatino bolševikinę revoliuciją? Ar be alkoholio Sovietų Sąjunga būtų tapusi pasauline didvalstybe? Kaip degtinės politika prisidėjo prie komunizmo ir sveikatos apsaugos sistemos žlugimo XX a. paskutiniajame dešimtmetyje? Kokių veiksmų turėtų imtis Kremlius, kad pašalintų degtinės kliūtį, trukdančią šaliai žengti socialinės gerovės, klestėjimo ir demokratijos link?

Šis narys parduoda knygų: 15

Susikurk rinkinį ir už siuntimą mokėk mažiau

Šią knygą taip pat
Parduoda (2)
Vodkos imperija: alkoholis, va...

Mark Lawrence Sc...

8.00 €

Vodkos imperija: alkoholis, va...

Mark Lawrence Sc...

10.00 €