Išmoningasis Idalgas Don Kichotas iš La Mančos

12.00€

Būklė: Gera
Miestas: vilnius (galiu siųsti paštu, paštomatu)
Sandoris: Parduodu

Siunčiu į kitus miestus

Su DPD tik nuo 1,62 eur.

Pardavėjas

VIP

zilvinass
(1790)
Skelbimo komentaras:

2 tomas

XVII a. pradžioje į ispanų literatūrą įžengė jos genijus – Migelis de Servantesas Savedra (Miguel de Cervantes Saavedra). M. Servanteso gyvenimas buvo beveik toks pat kupinas nuotykių kaip ir jo romano herojaus Don Kichoto. Spiriamas skurdo, M. Servantesas patraukė į Italiją, kur tapo kardinolo Džulijo Akvavivos palydovu. Bet ilgai neištvėręs šioje tarnyboje, parsisamdė kareiviu jūrų ekspedicijoje, kurią Ispanijos karalius ruošė siųsti prieš turkus. Senųjų riterių pavyzdžiu jis norėjo kautis dėl Dievo ir karaliaus. Garsiame Lepanto mūšyje M. Servantesas buvo sužeistas, jam suparalyžiavo kairiąją ranką, bet jis ir toliau dalyvavo mūšiuose. Už parodytą drąsą ir atkaklumą Ispanijos karaliui buvo pasiųstas prašymas suteikti M. Servantesui aukštesnį, karininko, laipsnį. Su šiuo raštu M. Servantesas patraukė tėvynės link.

Tačiau Ispanijon grįžtantį laivą užpuolė Viduržemio jūroje siautėjantys Alžyro piratai. M. Servantesas pateko į nelaisvę. Radę pas jį karaliui adresuotą laišką, piratai manė jį esant svarbiu žmogumi, todėl pareikalavo didelės išpirkos – 500 auksinių dukatų. Ispanijoje likusi M. Servanteso šeima gyveno skurdžiai ir tokių pinigų sumokėti negalėjo, todėl nelaisvėje jis praleido 5 metus. Ir čia parodė savo atkaklumą, drąsą bei užsispyrimą: 4 kartus bandė bėgti, bet nesėkmingai. Galų gale šeima perdavė sunkiai surinktą pinigų sumą ir išlaisvino belaisvį.

Grįžęs M. Servantesas apsigyveno Madride, kur bendravo su kitais žinomais poetais, pats pradėjo rašyti patriotines dramas, romanus. Būdamas 37-erių metų, M. Servantesas vedė 19 metų merginą, tačiau dėl skurdo paliko šeimą ir iškeliavo ieškoti uždarbio.

M. Servantesas dirbo pačius įvairiausius darbus. Dirbdamas mokesčių rinkėju, tris kartus buvo kaltinamas dėl valdiškų pinigų išeikvojimo, dėl to pasodintas į kalėjimą. Prašėsi išleidžiamas į Ameriką – turbūt tikėdamasis greit praturtėti.

1602 m., sėdėdamas Sevilijos kalėjime, M. Servantesas pradėjo rašyti savo garsiausią knygą apie narsųjį idalgą Don Kichotą. 1605 m. Madride išspausdinta pirmoji romano dalis Išmoningasis idalgas Don Kichotas iš La Mančos, kuri neatnešė autoriui pelno, nors ir sulaukė didelio populiarumo – per metus išėjo net šeši leidimai.

Šis narys parduoda knygų: 8751

Susikurk rinkinį ir už siuntimą mokėk mažiau

Šią knygą taip pat
Parduoda (1)
Išmoningasis Idalgas Don Kicho...

Migelis de Serva...

25.00 €