Pragaro virtuvės vaikėzai arba miegaliai

Autorius:

Kategorija:

Leidimo metai:

8.00€

Miestas: Kiti miestai
Sandoris: Parduodu
Su DPD tik nuo 1,62 eur.

Pardavėjas

VIP

accept
(377)
Skelbimo komentaras:

Nauja

Santrauka:

Niujorko Manheteno rajonas neatsitiktinai vadinamas Pragaro virtuve. Čia tarsi istoriniame Babilone maišosi imigrantų iš Europos kalbos, klega neprižiūrimi vaikai, lengvai pralobti siekiantys skurdžiai buriasi į kriminalines gaujas, o tamsiuose skersgatviuose auga būsimi nusikalstamo pasaulio autoritetai. Tokia aplinka – gimtosios gatvės Lorenzo, Maiklui, Džonui ir Tomiui, keturiems berniukams, kurių nekaltas pokštas baigiasi tragedija. „Pragaro virtuvės vaikėzai arba Miegaliai“ – sukrečiantis ir kontraversiškai vertinamas romanas, kuriame Lorenzo Carcaterra atvirai aprašo gatvės gyvenimo ir berniukų kolonijos siaubus.


Keturi jaunieji Manheteno gyventojai – neišskiriami draugai, kuriuos vienija ne tik gyvenamoji vieta, bet ir skurdas, kasdien matomas smurtas ir kiti Pragaro virtuvės „receptai“. Vaikinams svarbiausia laisvė, veržlumas, nuotykių ieškojimas, nes taip jie gali išlikti „išgyvenk arba mirk“ atmosferoje. Tačiau vienas iš pokštų netikėtai baigiasi liūdnai. Lorenzo, Maiklas, Džonai ir Tomis apkaltinami dešrainių vežimėlio vagyste ir nekalto žmogaus sužalojimu. Bausmė aiški – ketveriukė siunčiama į Vilkinsono berniukų koloniją.


Čia jie patenka į dar baisesnį pragarą, kurio neįsivaizdavo esant. Vyriausias šios peklos vadas – prižiūrėtojas Šonas Noksas. Vien išgirdus jo žingsnius vaikus sukaustydavo siaubas. Jo tylus ir klaikus juokas reikšdavo žiaurius ir neišvengiamus kankinimus bei prievartą. Šio pabaisos taisyklėms priversti paklusti ir keturi romano „Pragaro virtuvės vaikėzai arba Miegaliai“ herojai.


Vaikinai susitinka praėjus dešimtmečiui po tragiškų įvykių ir Vilkinsono kolonijos patirties. Tuo pat metu jie sutinka ir Šoną Noksą. Kuo baigsis keršto ištroškusių jaunuolių ir žiauriojo prižiūrėtojo akistata?


Pirmą kartą romanas „Pragaro virtuvės vaikėzai arba Miegaliai“ išleistas 1995 m. ir iškart įsitvirtino The New York Times bestselerių sąrašuose. Autorius Lorenzo Carcaterra teigia, jog knygoje vaizduojama istorija pagrįsta tikrais įvykiais. Šis jo teiginys įplieskė ilgai besitęsiančią diskusiją dėl savo pagrįstumo. Nors ir neaišku, kaip yra iš tiesų, mintys, jog tai yra realūs įvykiai, neapleidžia nuo pirmo iki paskutinio puslapio.


1996 m. pagal šį romaną buvo sukurtas filmas „Miegaliai“, kuriame vaidino Robertas DeNiro, Dustinas Hoffmanas ir Bredas Pittas. Filmas uždirbo daugiau nei 600 mln. dolerių.


Romano „Pragaro virtuvės vaikėzai arba Miegaliai“ autorius – amerikiečių žurnalistas, rašytojas Lorenzo Carcaterra. Jis gimė, užaugo ir šiandien gyvena Niujorke. Prieš tapdamas rašytoju Carcaterra dirbo New York Daily News reporteriu. Pirmoji jo knyga „Saugi vieta“ taip pat pažįstama lietuvių skaitytojams, o antroji – „Pragaro virtuvės vaikėzai arba Miegaliai“ – vos pasirodžiusi tapo bestseleriu abipus Atlanto.

Šis narys parduoda knygų: 392

Susikurk rinkinį ir už siuntimą mokėk mažiau