Sena atsinaujino. Kviečiame pasižvalgyti.

Nes nežinojau, kad tu nežinai. Knyga apie Vytautą Kernagį

Rūta Oginskaitė
5.00 €
+0.5 € platformos administravimo mokestis
Būklė:
Labai gera
ISBN kodas:
9789986167334
Leidimo metai:
Leidėjas:
Aprašymas

Knyga "Nes nežinojau, kad tu nežinai" kuria išsamų menininko portretą: primenama giminės istorija, bohemiška tėvų namų atmosfera, jaunystė Brode ir pirmasis ansamblis "Aisčiai". Tai pamatai, ant kurių išaugo Kernagio dainuojamoji poezija, "Kabaretas tarp girnų", Dainos teatras, programos Palangos "Anapilyje" ir kt. Knygoje prabyla pats Kernagis, jo artimieji, draugai ir kolegos. Autorė, sumaniai naudodama pokalbių įrašus, leidžia knygos "herojams" kalbėti pirmuoju asmeniu, kuria savotiškus dialogus, restauruoja situacijas, todėl atsiminimų knyga skaitoma tarsi intriguojantis romanas. Per artisto gyvenimą atskleidžiama ir plati to laiko kultūrinė Lietuvos panorama. Be jau minėtų pokalbių įrašų, naudojama ir daugiau archyvinės medžiagos: laiškai, laikraščių interviu, straipsniai, dokumentai. Knyga gausiai iliustruota nuotraukomis, dedamas stilizuotas Vytauto Kernagio Vilniaus žemėlapis bei kompaktinė plokštelė su autorės išsaugotais 1983-1985 metų koncertiniais kabareto "Tarp girnų", Dainos teatro įrašais bei dar niekur nematytais 1989-1991 metų vaizdo įrašais.
Artisto Vytauto Kernagio kūryba tapo neatskiriama jo amžininkų gyvenimo dalimi. "Iki skausmo pažįstamos" dainos ir "beprotiškai fantastiškas" renginių vedėjas. Ar jis iš tikrųjų buvo amžinai linksmas, savimi pasitikintis, sąmoju trykštantis - ar tai buvo jautraus menininko šarvas? Neatimkime iš artisto jo vaidmens, bet ir pažinkime jį tokį, kokį matė šeima, bendraklasiai, bičiuliai. Knygoje "Nes nežinojau, kad tu nežinai" galima paklajoti po Vytauto Kernagio gyvenimą - jis pats bus šitų klajonių vadovas ir komentatorius.

Kompaktinis diskas parengtas iš 1983-1985 metų garso įrašų, Vytauto Kernagio dovanotų Rūtai Oginskaitei, ir Kernagių namuose sukauptų vaizdo įrašų. Kompaktinio disko turinys: 1. Kabaretas "Tarp girnų" - trisdešimties metų Maestro ir Sūrio Mikaučiaus "stipri grupė iš pašaukimo" (apie 1983). 2. Dainos teatro pirmosios programos "Kur giria žaliuoja" fragmentai (1985). 3. 1989 m. lapkritis, Klivlandas. Dainos teatro programa "Tas beprotiškas kabaretas". Vytautui Kernagiui trisdešimt aštuoneri. Scenoje Maestro, Mis Stagnacija (I. Balsytė) ir visas Dainos teatras. 4. 1991 m. sausis, Vilnius. Autorinis koncertas Lietuvos Aukščiausios Tarybos gynėjams. 5. 1991 m. gruodis, Vilnius. Dainos teatro atsisveikinimo koncertas Profsąjungų kultūros rūmuose. Filmavo Lietuvos televizija. Vytautui Kernagiui keturiasdešimt metų. Koncertas baigiamas Vytauto Kernagio autorine daina "Baltas paukštis"

Kitos pardavėjo prekės

Žiūrėti visas (8131)

Kitos autoriaus knygos

Žiūrėti visas (18)

Panašios prekės

Žiūrėti visas (6025)