Skaitinys
„Dievas visada keliauja incognito“ yra ne tik romanas
.jpg)
„Toks jau tas gyvenimas: sunkiu metu retas suvokia, kad tokios akimirkos atlieka slaptą funkciją – skatina mus augti. Raganomis persirengę angelai įteikia mums nuostabių dovanų, rūpestingai įvyniotų į klaikų įpakavimą“
Apie ką ši knyga? Trumpas siužetas
„Dievas visada keliauja incognito“ yra ne tik romanas. Tai yra ir saviugdos vadovėlis. Ši istorija yra apie jauną, sąžiningą, geros širdies ir gal net kiek naivų vyruką Alaną Grinmorą. Savo tikrojo tėvo jis niekada nepažinojo, nes šis metė jo mamą vos sužinojęs, jog ji laukiasi. Alanas užaugo Jungtinėse Amerikos Valstijose, tačiau baigęs mokslus, gavo darbo pasiūlymą įdarbinimo agentūroje gimtojoje Prancūzijoje.
24 metų jaunuolis sunkiai tvarkėsi su gyvenimo jam mestais iššūkiais. Jis tikėjo, jog dėl visų jį gyvenime lydėjusių bėdų kalti kiti. Kai jį staiga meta mylima mergina, vaikinas nusprendžia, jog nebeturi dėl ko gyventi toliau. Sutrikęs ir viltį praradęs prancūzas nusprendžia nusižudyti. Lemtingą naktį, jam stovint ant Eifelio bokšto krašto, pasirodo paslaptingas vyras. Jis pažada, jei tik šis panorėsiąs, pakeis jaunuolio gyvenimą. Vyrai sudaro sandėrį. Alanas privalės vykdyti visus išgelbėtojo patikėtus nurodymus, atiduodi savo gyvenimą į jo rankas, pastatydamas ant kortos savo gyvybę.
Jaunojo vyro gyvenimas pradeda keistis, kai jis pradeda įgyvendinti įvairias užduotis. Tačiau, jei iš pradžių Alanui buvo malonu, jog kažkas domisi jo likimu ir noriai jam padeda, vėliau, šį jausmą pakeičia didėjantis nerimas. Kodėl nepažįstamas žmogus nori jam padėti? Kokie jo tikrieji motyvai? Paskutinioji užduotis, kuri, rodos, yra neįveikiama, paskatina Alaną išsiaiškinti kas toks iš tiesų yra paslaptingasis vyras.
Pagrindinės knygos mintys ir pamokymai
„Kai žmonės išeina į pensiją, daugumai jų staiga pablogėja sveikata. Kaip manai, kodėl? Tol, kol būna aktyvūs, jie daugiau ar mažiau privalo prisitaikyti, bent kiek tobulėti, kad kiti jų nelaikytų senais sukriošėliais. Išėję į pensiją, jie nustoja stengtis. Jie sustabarėja, pasiduoda įpročiams, ir tada prasideda nuosmukis... Norint gyventi, tereikia dalyvauti gyvenime, judėti į priekį“
Knygoje gausu tiesioginių ir netiesioginių pamokymų. Alanas nepasitiki savimi, nenori išeiti iš komforto zonos, bijo naujovių. Galbūt todėl jam ir nesiseka. Nežinomas išgelbėtojas savo drąsiais nurodymais padeda jaunuoliui pažinti save ir suvokti, jog visos ribos – tėra jo galvoje. Viskas yra įmanoma, jei tik jis nepabijos ir žengs mažus žingsnelius link naujo neatrasto pasaulio. Knyga persismilkusi vertingų gyvenimo pamokų, ir laikui nepavaldžių žmogiškų vertybių. Gražiai ir paprastai aprašyta vyro transformacija: kaip jis, turėdamas pilną kompleksų, nepamindamas savo vertybių, tapo ne tik žinomas ir gerbiamas, tačiau ir sugebėjo išlikti savimi. Skaitant istoriją, kai kuriose situacijose, galima susitapatinti ir su savimi. Tai šiek tiek baugu, tačiau dauguma žmonių visą gyvenimą mokosi labiau pasitikėti savimi, nekreipti dėmesio i į kitų žmonių nuomonę, tobulėti ir priimti teisingus ir svarbius sprendimus.
„Dievas visada keliauja incognito“ – gyvenimiškų patarimų knyga, su detektyvo prieskoniu ir žmogaus psichologijos analize. Knygoje mokoma paprastų, tačiau ir tuo pačiu sudėtingų gyvenimo pamokų. Kaip pavyzdžiui:
- priešui reikia mokėti atleisti, o ne keršyti, nes keršydami žmonės tik pavirsta tokiais pačiais nedorėliais kaip ir jų skriaudėjas.
- Kaip surasti bendrą kalbą su kitaip mąstančiais žmonėmis.
- Kaip vietoje senų įpročių išsiugdyti naujus ir tokiu būdu pagerinti savo gyvenimą.
- Kaip išmokti labiau pasitikėti savimi.
- Ką daryti, kai kas nors nepagrįstai priekaištauja. Vietoj to, jog imti teisintis, geriau tam žmogui surengti tardymą. “Imk uždavinėti klausimus, kad teisintis reiktų jam. Ir nebeatsikabink. Tai jis privalo įrodyti, kad jo priekaištai pagrįsti, o ne tu – kad klysta jis. Kitaip tariant, priversk ji paplušėti. Ir jei tau tai pavyks, ateityje šefas veikiausiai paliks tave ramybėje“.
Kas tas Dievas?
Knygos pavadinimas „Dievas visada keliauja incognito“ priverčia susimąstyti – kas gi tas „Dievas“? Ar tai paslaptingasis nepažįstamasis, kuris nori išgelbėti Alaną? Galima bandyti ieškoti aliuzijų ir tapatinti Dievą su tautosakiniais motyvais, kur paslaptingi, antgamtiškų galių turintys senukai, padeda kitiems. Tačiau tikrasis atsakymas paaiškėja ne iš karto ir galbūt ne visiems skaitytojams. Knygoje buvo palikta trumpa užuomina ir patys atidžiausieji galėjo ją pastebėti. Tai aliuzija į Alberto Einšteino mintį, kuri knygoje aprašyta taip: „Atsitiktinumas – tai Dievas, keliaujantis incognito“. Einšteintas tikėjo, jog „atsitiktinumas yra Dievo būdas liktu anonimu“.
Knygos autorius
Žinomas knygų autorius Laurent Gounelle gimė Prancūzijoje 1966-tais metais. Jis buvo gana griežtai auklėjamas. Skaitymas ir gamtos stebėjimas buvo jo trumpas pabėgimas iš kasdienybės. Dar būdamas paauglys, būsimasis rašytojas svajojo tapti psichologu, tačiau tėvai ragino jį studijuoti finansus.
Laurent paklausė tėvų, tačiau vėliau suprato savo tikrąjį pašaukimą ir vėl įstojo mokytis. Šį kartą tai buvo humanitarinių mokslų NLP studijos Santa Kruzo universitete. Baigęs mokslus autorius žinias gilino keliaudamas po pasaulį ir mokydamasis iš geriausių neurologijos specialistų.
Pirmasis Laurent'o Gounellei'o romanas, pavadinimu „Žmogus, kuris norėjo būti laimingas“, pasirodė 2008 m. ir greitai tapo bestseleriu. Kitos jo knygos taip pat yra pripažintos daugelyje šalių ir yra išverstos net į 25 kalbas. Savo istorijose vyras gvildena santykių tarp žmonių problemas, gyvenimo prasmės idėjas ir nukreipia skaitytoją savęs atradimo keliu.
2012 metais išleista „Dievas visada keliauja incognito“ knyga yra populiariausias Laurent‘o Gounelle‘io romanas, pakeitęs daugelio žmonių gyvenimus. Knyga turėtų patikti tiems, kas domisi saviugda, nori atrasti save ir ieško atsakymų į gyvenimiškus klausimus. Tuo tarpu, vyresnio amžiaus žmonės, kurie yra gerai susipažinę su saviugdos knygomis, galbūt liks mažiau pakerėti šio pasakojimo grožiu. Vis dėlto istorija, kuri kartu yra ir puikus detektyvas, puikiai tiks atpalaiduojančiam vakarui bei galbūt paskatins mokytis ką nors nauja, juk: „Kai nebenori tobulėti, pradedi palengva mirti“.