Recenzijos

Heroinas

Burgess Melvin | 2014.06.30

     Šios knygos pagrindiniai veikėjai – keturiolikmečiai paaugliai, nusprendę pabėgti iš namų. Jų vardai Džema ir Taras. Jie iš namų pabėga ne tik todėl, jog yra įsimylėję, bet ir dėl šeimyninių priežasčių. Taras kentė tėvo smurtą, o Džema ieškojo nuotykių, ji nenorėjo taikstytis su tėvų taisyklėmis.        

     Pabėgę iš namų, jie yra be pastogės, maisto, pinigų, visiškai ant ledo ir dar svetimame mieste. Pamažu jie susiranda draugų, kurie jiems suteikia pastogę ir visą kitą, ko jiems trūko. Praėjus kelioms dienoms Džema nusprendžia paskambinti tėvams, ji bijo išgirsti tėvų balsą, bijo, kad jos neužgriaužtų sąžinė. Džemos netenkina gyvenimo sąlygos pas dabartinius draugus, tad ji susiranda kitų draugų. Tada ir prasideda tikras gatvės gyvenimas. Džema tampa prostitute, Taras pradeda vagiliauti ir galų gale įklimpsta į narkotikų liūną, iš kurio sunku išbristi.  

     Meilė užvaldo dažno paauglio širdį. Kai užklumpa meilė, negali protingai mąstyti. Didelės meilės vardan Taras ir Džema pasimyli. Taip pasijunta dar labiau suaugę, tačiau iš to nieko gero. Manau, kad tokie santykiai, kurie aprašomi knygoje yra labai geras pavyzdys šiuolaikiniam jaunimui. Šioje knygoje viskas nesibaigia pasimylėjus, o tik prasideda. Ši knyga atspindi gerąsias ir blogąsias gyvenimo prasmes. Man buvo keista tai, kad tėvai šioje knygoje yra lengvabūdžiai ir abejingi žmonės, nededantys jokių pastangų dėl vaikų. Knygoje netik supratau realų gyvenimą, bet ir suvokiau pagrindines paauglių problemas - rūkymą, narkotikus. Kai reikia pinigų, o jų neturi, imi pardavinėti save, lyg būtum koks bevertis daiktas, juo labiau, kai tau keturiolika ir tavo širdis jau kažkam priklauso. Tėvai tampa beverčiais žmonėmis, išleidusiais tave į gyvenimą,o draugai- tokių net nėra, nes iš draugų nevagiama, ir draugai turi padėti, o ne klampinti į narkotikų liūną.                  

     Draudžiamas vaisius visada saldus, o nepatirtas jausmas –vilioja, kad imi ir pasiduodi. Pasiduodi pagundai, ir dažnai pražūsti.      

Komentarai:

Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai!

krecmer

krecmer

prieš 8 metus

Puiki knyga, rekomenduoju!