Recenzijos

Gyvas dangaus įrodymas

Alexander Eben | 2014.12.04

     Tūkstančiai žmonių pasaulyje tikina išgyvenę būseną, vadinamą „patirtimi atsidūrus arti mirties“. Tai nutinka tam tikrai daliai pacientų, dėl ligų ar traumų panirusių į komą ir vėliau iš jos pabudusių. Bet mokslininkai ir medikai vieningai tvirtina – visa tai, ką šie žmonės tiki regėję, yra neįmanoma. 

     Kadaise gydytojas Ebenas Alexanderis taip pat priklausė tokiems skeptikams. Ilgametę patirtį turintis neurochirurgas buvo įsitikinęs, kad tokie patyrimai yra ne kas kita, kaip tik fantazijos, kurias sukuria mūsų smegenys, patyrusios didžiulį stresą. Tačiau DANGUS turėjo savo versiją ir nusprendė apie ją informuoti patį Ebeną. 

     Visai netikėtai gydytoją užklupo reta liga, panardinusi jį į gilią komą. Nuo tada kiekviena ligoninės patale praleista diena negailestingai silpnino gydytojo kūną, tuo pat metu turtindama jo dvasią naujais, niekada neišgyventais potyriais. Ir staiga viskas, ką iki tol neigė egzistuojant, tapo daugiau nei tikra. 

     Nors gydytojo būklė vilčių neteikė, jis grįžo į šį pasaulį. Ir galbūt tai galėtume laikyti medicininiu stebuklu, tačiau tikrasis stebuklas glūdi kur kas giliau. Ligai sukausčius E. Aleksanderio kūną, jo siela, lydima angeliškos būtybės, pradėjo kelionę už šio pasaulio ribų tam, kad išgyventų kitokią egzistencijos formą.

     Ne, ši istorija tikrai nėra fantastinis romanas. Pats gydytojas anksčiau nieku gyvu nebūtų susiejęs savo neurologinių žinių su bet kokiais dvasiniais motyvais. Tačiau šiandien Ebenas mąsto visiškai kitaip – netikėtas gyvenimo iššūkis leido jam atitrūkti nuo realaus pasaulio ir pažinti tai, kas slypi už mūsų suvokimo ribų. Šia neįkainojama patirtimi ir užplūdusia vidine ramybe E. Aleksanderis siekia pasidalyti su visais. 

     Gydytojas kruopščiai dėlioja realaus gyvenimo epizodus, periodiškai įterpdamas vaizdus, kuriuos regėjo kelionėje anapus, kai jo siela apleido sergantį kūną. Pasirodo, šie du skirtingose dimensijose išsidėstę pasauliai yra tampriai susiję. Savo ankstesnio gyvenimo vingiuose E. Aleksanderis ieško paaiškinimo tam, kas įvyko, galiausiai suprasdamas – šitoks „dangaus įrodymas“ pasiekia žmogų neatsitiktinai. Tai tam tikra gyvenimo pamoka, kurią jam reikia išmokti.

     Istorija, kurią savo knygoje „Gyvas dangaus įrodymas“ pasakoja pats Ebenas Aleksanderis, įspūdinga nepriklausomai nuo to, kam teko ją patirti. Visgi netikėtumo prieskonį jai suteikia faktas, kad tai nutiko būtent gydytojui, tikėjusiam, kad viskas, kas vyksta žmogaus sąmonėje, turi moksliškai pagrįstą paaiškinimą. Ir kas išdrįstų tai paneigti?

Gražvilė Lukoševičiūtė

Komentarai:

Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai!

Anzelika40

Anzelika40

prieš 7 metus

ieskau pirkti sios knygos.