Sena: Suteik daiktams naują gyvenimą
Prisijungti
Prekės
Vartotojai
Nušvitimai - Walter Benjamin, knyga

Nušvitimai

Walterio Benjamino „Nušvitimai“ yra išversti į visas pagrindines Europos kalbas. Tiksliau, knygų tokiu pavadinimu yra pasirodžiusi daugeliu kalbų, nors jų turinys kartais ir skiriasi. Vertėjas Laurynas Katkus prisipažįsta, kad lietuviškąjį leidinį pakoregavo atsižvelgdamas į skaitytoją, pašalindamas mūsuose neaktualias esė bei įdėdamas tokių, kurios galėtų jį sudominti.

Lietuviškieji „Nušvitimai“ yra Walterio Benjamino esė rinkinys išsamiai pristatantis šį įvairiapusį XX amžiaus pirmosios pusės mąstytoją. Walteris Benjaminas geriausiai žinomas kaip marksistinės kritinės Frankfurto mokyklos, įsikūrusios Frankfurto socialinių tyrimų institute, o po 1933-ųjų persikėlusios į JAV bendradarbis (greta Adorno, Horkheimerio bei Marcuses). Jo kūryboje ryškus marksizmo ir minėtos mokyklos pėdsakas. Tačiau šiame rinkinyje neapsiribojama vien pastaruoju autoriaus veiklos aspektu.

Rinkinyje paliečiamos visos svarbiausios Benjamino temos. Jis pradedamas literatūrinėmis miniatiūromis ir esė, įspūdžiais iš vaikystės kaizerio laikų Berlyne, pamąstymais apie literatūrą ir kasdienybę, hašišo vartojimo patirtimi.

„Teorijos ir kritikos“ dalyje sudėtose esė Benjaminas pasirodo ne tik kaip literatas, bet kartu kaip literatūros teoretikas, socialinis mokslininkas ir kritikas. Pristatant literatūrinius Benjamino tyrinėjimus daugiausiai dėmesio skiriama Baudelaire‘o kūrybos apmąstymams (Benjaminas vertė Baudelaire‘ą į vokiečių kalbą), Baudelaire‘as lyginamas su Nietzsche, prancūzų poeto asmenyje susieina daugybė ne vien literatūrinių temų: modernybė, didmiestis, flaneur (dykinėtojo, bastūno) įvaizdis ir kt.

Rinkinyje yra ir kiti svarbūs teoriniai Benjamino darbai „Meno kūrinys techninio jo reprodukuojamumo epochoje“ (pristatantis meno kūrinio auros ir jos irimo masinėje kultūroje koncepciją) bei „Apie istorijos sampratą“ – abu šie tekstai abipusiai susiję su Th. Adorno masinės kultūros kritika. Taip pat Socialinių tyrimų instituto užsakymu pradėtos rašyti knygos „Paryžius, devynioliktojo amžiaus sostinė“ apmatai, nors ir fragmentiški, tačiau neabejotinai turintys susilaukti modernybės fenomeno tyrinėtojų dėmesio.
Leidimo metai:
Kalba:

Lietuvių

Vėliausiai atnaujinti
Vėliausiai pridėti
Pigiausios viršuje
Brangiausios viršuje
Populiariausios viršuje
Rekomenduojamos
Skelbimų neradome