Sena: Suteik daiktams naują gyvenimą
Prisijungti
Prekės
Vartotojai
KŪRYBINIO RAŠYMO DIRBTUVĖS 3-4 klasės mokiniams. Pirma dalis - Nomeda Kasperavičienė, Daiva  Jakavonytė-Staškuvienė, Vilma  Dailidėnienė, knyga

KŪRYBINIO RAŠYMO DIRBTUVĖS 3-4 klasės mokiniams. Pirma dalis

Kūrybinės užduotys kviečia III–IV klasės mokinius į savarankiško mokymosi dirbtuves. Vaikai atliks užduotis ir kurs rišlius tekstus (pasakojimus, aprašymus ir kt.), parengtus remiantis atnaujintos „Pradinio ugdymo lietuvių kalbos bendrosios programos“ projekto (2013) medžiaga ir apims šiuos kūrybinio rašymo gebėjimų ugdymo aspektus:
Pasakojimo kūrimą. Pasakojimai kuriami:
1) pagal paveikslėlių seriją;
2) pagal pateiktą pradžią ir pabaigą;
3) savarankiškai keičiant, perdarant mokytojo pateiktą planą;
4) pagal pasakojimo gaires;
5) pagal perskaityto literatūros kūrinio pavyzdį;
6) pagal savarankiškai sudarytą planą.
Siekiama, kad mokiniai rašytų vaizdžiai, rišliais sakiniais, nekartotų tų pačių žodžių, laikytųsi pasakojimo struktūros (pradžia, ivykis, pabaiga).
Aprašymo kūrimą. Mokiniai skatinami kurti detalius daiktų ar gyvūnų aprašymus (pagal pavyzdį, planą) ir aprašant remtis savo pojūčiais.
Laiško, žinutės, skelbimo, kvietimo kūrimą. Mokiniai mokomi rašyti laiškus, žinutes, skelbimus ir kvietimus; pratinami atsižvelgti į šių tekstų tikslą ir adresatą, apmąstyti ir išskirti šiems tekstams būdingas struktūrines dalis (pvz., laiško – data, kreipinys, pasisveikinimas, atsisveikinimas, parašas; skelbimo, kvietimo – kreipinys, tikslas, vieta, laikas, apranga (ir/ar kitos detales), parašas; žinutes – kreipinys, tikslas, laikas, vieta, parašas).
Kuriamų tekstų žodžių rašyba ir sakinių skyryba. Mokiniai mokomi rašyti be klaidų daiktavardžių ir būdvardžių vienaskaitos galininką; daiktavardžių ir būdvardžių daugiskaitos kilmininką; daiktavardžių vietininką; daiktavardžių ir būdvardžių vardininką pagal pavyzdžius; asmeninius įvardžius, asmenvardžius ir vietovardžius; esamojo, būtojo kartinio, būtojo dažninio ir būsimojo laiko veiksmažodžius; paprasčiausius priebalsių asimiliacijos atvejus (dirbti – dirba, nešdavo – nešė, verkdavo – verkė ir kt.).
Įsidėmėtinos rašybos žodžiai. Yra užduočių, skirtų įsidėmėtinos rašybos žodžiams (pvz., keletas, stebuklas, mąstyti, mįslingas, kąsnis, tęsinys, aukštyn, atidžiai, drąsa, grįžo) įtvirtinti.
Sakinių skyryba. Pratinami savo kuriamuose tekstuose vartoti ne tik tiesioginius, bet ir klausiamuosius, šaukiamuosius sakinius ir jų pabaigoje parašyti reikiamus skyrybos ženklus. Mokomi užrašyti veikėjų pokalbius, išskirti kreipinį. Pratinami vartoti ir sudėtinius sakinius, parašyti kablelį prieš jungtukus kad, o, bet, tačiau…
Siekiama, kad mokiniai savo tekstus vertintų kritiškai, įprastų juos taisyti ir tobulinti, įgustų taikyti išmoktus skyrybos ir rašybos atvejus.
Atlankos užduotys apima medžiagos kaupimo, planavimo, rašymo (kūrimo), koregavimo (tobulinimo), skelbimo etapus.
Pavadinimas:

KŪRYBINIO RAŠYMO DIRBTUVĖS 3-4 klasės mokiniams. Pirma dalis

ISBN kodas:
Nenurodytas
Leidimo metai:
Kalba:

Lietuvių

Vėliausiai atnaujinti
Vėliausiai pridėti
Pigiausios viršuje
Brangiausios viršuje
Populiariausios viršuje
Rekomenduojamos
Skelbimų neradome